24 lutego 2020

Slider na stronie głównej, ale czy na pewno?

Zbierając brief od klienta dość często klient zadaje pytanie „Czy będzie slider na stronie głównej?”. Większość stron go posiada, więc pewnie jest skuteczny… Badania pokazują co innego.

Jak pokazują badania, w przyciski do nawigacji w sliderze klika mniej niż 1 procent użytkowników. Zdziwiony? Ja nie. Przyznaj tak szczerze, z ręką na sercu. Ile razy w ciągu dnia, tygodnia przewijałeś pozycje w sliderze? Ehm, no właśnie…

CZYTAJ DALEJ
Dlaczego nie tworzymy stron internetowych na gotowych szablonach
3 lutego 2020

Dlaczego nie tworzymy stron internetowych na gotowych szablonach

Co jakiś czas trafia na naszą skrzynkę pocztową zapytanie o koszt zrobienia strony www na szablonie… i tu pojawia się link do szablonu, zwykle z Themeforest. W takich sytuacjach grzecznie informujemy, że tak stron nie tworzymy. Dlaczego?

Przy oparciu o gotowy szablon nie jesteśmy w stanie zagwarantować realizacji na najwyższym poziomie. Szablonów do kupienia są setki, jak nie tysiące. Nie jesteśmy w stanie przed zakupem zweryfikować w 100% czy szablon jest dobrze stworzony. Wygląda to trochę jak kupowanie kota w worku.

CZYTAJ DALEJ
Aplikacja stworzona przez Racy Mind
23 stycznia 2020

Wykonujesz monotonne prace przy komputerze? Zautomatyzuj ten proces! Nasze case study

Nie jest tajemnicą, że razem z Bartoszem, właścicielem opolskibiznes.pl, prowadzimy na Facebooku Spotted Opole Lubelskie oraz Spotted Poniatowa. Problemem zawsze było ręczne kopiowanie wiadomości i publikowanie ich jako posty.

Przy łącznie średnio 50 wiadomościach dziennie czynność ta zajmowała sporą część dnia pracy. Na szczęście Facebook udostępnia API swojej platformy i można było usprawnić cały proces.

CZYTAJ DALEJ
Z formularza kontaktowego przychodzi głównie spam? Skonfiguruj reCaptcha
22 stycznia 2020

Z formularza kontaktowego przychodzi głównie spam? Skonfiguruj reCaptcha

Kto posiada formularz kontaktowy na stronie internetowej, ten pewnie nie raz ani nie dwa otrzymywał spam. Zazwyczaj wysyłany jest on przez boty przeszukujące internet. Gdy znajdą formularz na jakieś stronie www, próbują wysłać za jego pomocą „super ofertę”.

Web developerzy starają się walczyć z botami na różne sposoby. Jedną z najpopularniejszych metod jest dodanie captcha przy formularzu.

CZYTAJ DALEJ
Obowiązkowa strona internetowa dla spółki akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej
14 stycznia 2020

Obowiązkowa strona internetowa dla spółki akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej

Wraz z początkiem 2020 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która wprowadza wymóg posiadania przez każdą spółkę akcyjną oraz komandytowo-akcyjną własnej strony internetowej. Strona ma służyć do komunikacji z akcjonariuszami. Nowy obowiązek jest umotywowany postępującym procesem digitalizacji spółek akcyjnych, a jednocześnie ma na celu zwiększenie ochrony praw akcjonariuszy.

CZYTAJ DALEJ
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia".
Ustawienia Rozumiem i akceptuję