22 stycznia 2020

Z formularza kontaktowego przychodzi głównie spam? Skonfiguruj reCaptcha

Kto posiada formularz kontaktowy na stronie internetowej, ten pewnie nie raz ani nie dwa otrzymywał spam. Zazwyczaj wysyłany jest on przez boty przeszukujące internet. Gdy znajdą formularz na jakieś stronie www, próbują wysłać za jego pomocą „super ofertę”.

Web developerzy starają się walczyć z botami na różne sposoby. Jedną z najpopularniejszych metod jest dodanie captcha przy formularzu.

CZYTAJ DALEJ
Obowiązkowa strona internetowa dla spółki akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej
14 stycznia 2020

Obowiązkowa strona internetowa dla spółki akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej

Wraz z początkiem 2020 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która wprowadza wymóg posiadania przez każdą spółkę akcyjną oraz komandytowo-akcyjną własnej strony internetowej. Strona ma służyć do komunikacji z akcjonariuszami. Nowy obowiązek jest umotywowany postępującym procesem digitalizacji spółek akcyjnych, a jednocześnie ma na celu zwiększenie ochrony praw akcjonariuszy.

CZYTAJ DALEJ
Optymalizacja nowej strony Racy Mind
19 grudnia 2019

Optymalizacja nowej strony Racy Mind

Tworząc nową stronę Racy Mind zależało nam na 2 rzeczach. Na zmianie formy komunikacji oraz na optymalizacji strony www. W testach PageSpeed Insights udało się uzyskać wyniki 90+. Z kolei w GTmetrix uzyskaliśmy ponad 80%. Jak tego dokonaliśmy?

Motywem przewodnim naszego nowego szablonu są ilustracje. Gdybyśmy chcieli zapisać je standardowo w png każda z nich ważyłaby po około 150 KB. Dodając kilka grafik na 1 stronie wszystko ważyłoby ponad megabajt….

CZYTAJ DALEJ
Rebranding Racy Mind
18 grudnia 2019

Rebranding Racy Mind

Po kilku latach działalności postanowiłem odświeżyć markę Racy Mind i zmienić sposób komunikacji. Strona oraz treści przybrały nieco humorystyczną formę. Skąd ta zmiana?

Racy Mind nigdy nie był i raczej nie będzie dużą firmą o korporacyjnym charakterze. Uznałem, że sztywny, oficjalny charakter treści pasujący do tego typu firm u mnie się nie sprawdzi. Racy Mind to mała grupa fachowców skupiająca się na tworzeniu stron internetowych i identyfikacji wizualnej..

CZYTAJ DALEJ
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia".
Ustawienia Rozumiem i akceptuję