Wykonujesz monotonne prace przy komputerze? Zautomatyzuj ten proces! Nasze case study

23 stycznia 2020

Nie jest tajemnicą, że razem z Bartoszem, właścicielem opolskibiznes.pl, prowadzimy na Facebooku Spotted Opole Lubelskie oraz Spotted Poniatowa. Problemem zawsze było ręczne kopiowanie wiadomości i publikowanie ich jako posty.

Przy łącznie średnio 50 wiadomościach dziennie czynność ta zajmowała sporą część dnia pracy. Na szczęście Facebook udostępnia API swojej platformy i można było usprawnić cały proces.

Aplikacja stworzona przeze mnie jest prosta. Ma za zadanie zoptymalizować jedną czynność, publikowania wiadomości na Spotted. Zamiast żmudnego kopiowania, wystarczą teraz 3 kliknięcia myszką lub na telefonie. Zresztą co ja będę pisał. Zobacz wideo:

Jakie trudności napotkałem podczas tworzenia apki?

Sama mechanika nie była trudna do opracowania. Kilka dni pisania kodu. Największym problemem było pozytywne przejście weryfikacji przez Facebooka. Od czasów skandalu z Cambridge Analytica i wejścia RODO / GDPR portal cały czas zaostrza zasady dostępu do gromadzonych danych podmiotom zewnętrznym.

Proces weryfikacji był kilku etapowy. Między innymi trzeba było potwierdzić autentyczność prowadzenia działalności, przygotować wideo z prezentacją aplikacji, a na koniec przygotować dostęp do testowej wersji dla pracowników Facebooka. Po kilku dniach walki udało się przejść weryfikację pomyślnie.

Jakie korzyści mamy z narzędzia?

Od kilku dni publikujemy posty tylko za pomocą stworzonego narzędzia. Czas obsługi Spotted skrócił się 3-krotnie.

Warto sobie ułatwiać życie 😉

PS: Jak ktoś prowadzi Spotted i chciałby przetestować nasze narzędzie zapraszam do kontaktu.